Welkom bij Corso Vollenhove

Over ons

Oprichting

In 1905 namen een aantal inwoners van Vollenhove, een rustig stadje aan de oever van de Zuiderzee, het initiatief voor het oprichten van de VVVV. Zij wilden de bevolking een alternatief bieden voor de jaarlijkse kermis, die veelal uitmondde in overmatig drankgebruik en de daarmee gepaard gaande ongeregeldheden. De feestelijkheden, die op de toenmalige Koninginnedag werden gehouden, omvatten volksspelen en groots opgezette drama’s waar vrijwel de hele bevolking aan kon deelnemen.

Ontwikkeling

In de vijftiger jaren ontstond het huidige corso, in het begin allerlei allegorische voorstellingen op boerenwagens. Het huidige corso omvat vrijwel uitsluitend praalwagens die zijn opgesierd met pompoendahlia’s, soms wel meer dan honderdduizend per praalwagen. De laatste jaren worden de wagens meer en meer omgeven door een decor van muziek en figuranten, uiteraard passend bij het thema van de wagen. De stoet praalwagens wordt afgewisseld door muziekkorpsen, afkomstig uit heel Nederland en zorgvuldig geselecteerd uit de hoogste kwaliteitsklassen.

VVVV anno nu

De VVVV is een vereniging met meer dan 5000 leden, die niet alleen in Vollenhove wonen maar verspreid zijn over het hele land. Door hun contributie maken zij het mogelijk, dat de wagenbouwers elk jaar hun creativiteit los kunnen laten op weer een nieuwe schepping: hun praalwagen in het Corso Vollenhove. De vereniging, met een 12-koppig bestuur dat bij het corso wordt ondersteund door nog eens tientallen andere vrijwilligers, organiseert niet alleen het Corso. De hele week voorafgaand aan de laatste zaterdag in augustus is het feest in Vollenhove.

Leden dagelijks bestuur

Han KnolHan Knol (voorzitter)
han.knol@corsovollenhove.nl

 

Peter Klappe (secretaris)
peter.klappe@corsovollenhove.nl

 

ClaudiaLasscheClaudia Lassche (penningmeester)
claudia.lassche@corsovollenhove.nl

 

Richard Dierkes (vice voorzitter)
richard.dierkes@corsovollenhove.nl

 

 

Overige bestuursleden

EddyWinterEddy Winter
eddy.winter@corsovollenhove.nl

 

Harold Meijer
harold.meijer@corsovollenhove.nl

 

Johan Wichers
johan.wichers@corsovollenhove.nl

 

Miriam Strijk
miriam.strijk@corsovollenhove.nl

Fokko Winters
fokko.winters@corsovollenhove.nl

Dick Jongman
dick.jongman@corsovollenhove.nl

Vacature voor PR-activiteiten en voorzitter PR-commissie
PR-commissie: pr@corsovollenhove.nl